X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej i podsumowanie Konkursu Plastycznego

Uczestnicy konkursu recytatorskiego

14 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefan Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyła się dziesiąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej. W tym roku uczestnicy recytowali wiersze Jana Brzechwy.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: klasa II szkoły podstawowej

II kategoria: klasa III szkoły podstawowej.

Otwarcia konkursu dokonali wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, którzy życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia w recytatorskich zmaganiach.

Po wysłuchaniu recytacji komisja konkursowa w składzie: Anna Wróblewska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie, Leokadia Talar – emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Trzcinicy oraz Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy, stwierdziła, że poziom recytacji był bardzo wyrównany i przyznała nagrody:

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Nadia Woźnica (SP w Laskach)

II miejsce – Zofia Gość (SP w Laskach)

III miejsce – Maja Białek  (SP w Laskach)

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Łukasz Papiór (SP w Trzcinicy)

II miejsce – Oliwia Laske (SP w Laskach) i Martyna Namyślak (SP w Laskach)

III miejsce – Zofia Bogacz (SP w Laskach)  i Emilia Rabiega (SP w Laskach)

Tego samego dnia podsumowano Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy”, w którym udział wzięły dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: 5 i 6-latki z przedszkola

II kategoria: kl. I-III szkoły podstawowej.

Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 195 prac. Po obejrzeniu wszystkich prac plastycznych komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii 5 i 6 latki z przedszkola przyznano:

I miejsce – Marcel Krowiarz (PPS w Trzcinicy), Weronika Ptak (PPS w Laskach)

II miejsce – Milena Nasiadek (PPS w Trzcinicy), Tobiasz Wróbel (PPS w Trzcinicy)

III miejsce – Amelia Aleksandrowicz (PPS w Trzcinicy), Milena Mikołajczyk (PPS w Laskach), Paulina Wróbel (PPS w Laskach)

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Jan Bonczol (SP w Laskach), Ewa Więcek (SP w Trzcinicy)

II miejsce – Anna Kardaś (SP w Trzcinicy), Patryk Wabnic (SP w Trzcinicy)

III miejsce – Zuzanna Słupianek (SP w Laskach), Lena Strycharek (SP w Trzcinicy)

Wyróżnienie zdobyli: Maja Senderska (SP w Laskach), Piotr Tyra (SP w Trzcinicy)

Wszystkie prace konkursowe można było oglądać na wystawie w holu szkoły.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursów wręczał wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali lizaki. Na zakończenie uroczystości wójt podziękował organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy pomagali uczniom przygotować piękne recytacje oraz prace plastyczne.

Konkursy te mają na celu poznawanie poetów dziecięcych i ich twórczości oraz popularyzację kultury języka polskiego. Ich organizatorem była Ewa Gaze – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Trzcinicy.