X Międzygminny Konkurs Ortograficzny

30 maja 2017r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się X Międzygminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej o tytuł Małego Mistrza Ortografii. Uczestników powitał wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który życzył wszystkim powodzenia podczas ortograficznych zmagań.

W szranki stanęli reprezentanci 6 gmin powiatu kępińskiego. Wszyscy uczestnicy zostali wyłonieni w ramach eliminacji gminnych. Podczas konkursu uczniowie uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali krzyżówki, zagadki i inne ortograficzne rozrywki umysłowe.

Komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy oraz panie Jolanta Maryniak – emerytowana nauczycielka ZS w Laskach i Urszula Lenart – emerytowana nauczycielka ZS w Trzcinicy, po sprawdzeniu prac stwierdziła bardzo wyrównany, wysoki poziom konkursu. Wyłoniła Małego Mistrza Ortografii, którym został Kacper Kubica (SP Nr 1 w Kępnie – opiekun p. Krystyna Chocaj), II miejsce zajęła Oliwia Kowalczyk (SP w Wielkim Buczku – opiekun p. Beata Piendzioch), III miejsce zajął Filip Sobczak (SP w Bralinie – opiekun p. Bożena Bӧhm).

Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Trzcinica, podziękowała nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, podziękowała członkom komisji konkursowej za pracę.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół w Trzcinicy.