X Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

14 maja 2018r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie wzięło udział 24 uczestników z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego.

Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Prezentacje uczestników oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa, w której skład wchodzili: pani Barbara Kosmala-Kubiak, pani Ewa Olek, ks. kanonik Wiesław Cieplik, pan Marek Kowalski, pan Sebastian Sikora.

W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Zuzanna Durlej ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy,

II miejsce zajęła Karolina Józefiak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie,

III miejsce zajęła Hanna Solska ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Bartosz Kosiński ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, Maja Skąpska ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej.

W kategorii klas IV-VI wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Julia Leśniarek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie,

II miejsce zajęła Magdalena Jerczyńska ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie,

III miejsce zajął Aleksander Ciesielski ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Anna Lisowska ze Szkoły Podstawowej w Bralinie i Zuzanna Józefkowicz ze Szkoły Podstawowej w Świbie.

Przebiegowi festiwalu towarzyszyły występy szkolnego chóru, działającego przy ZS w Trzcinicy, prowadzonego przez panią Renatę Adamską.

Naszą szkołę na festiwalu reprezentowały: Zuzanna Durlej z kl. IIIc i Michalina Jokiel z kl. IVa. Ich występy należały do bardzo udanych. Zuzanna zaśpiewała piosenkę „Anioł stróż” i zajęła I miejsce. Michalina wykonała utwór „Historia o Dobrym Pasterzu”. Obie uczestniczki przygotowywała pani Renata Adamska.