X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Laureaci konkursu w kat. IV-VI SP

06 czerwca 2018r. uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z powiatu kępińskiego wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Z trudnymi dyktandami zmagało się 15 uczniów klas IV-VI oraz 16 uczniów klas VII SP i II-III gimnazjum wyłonionych w drodze szkolnych eliminacji.

Wyniki prezentują się następująco:

w kategorii uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce zajęła Hanna Krymiec (SP Nr 3 w Kępnie, opiekun – p. Elżbieta Mamczak), II miejsce zajęła Maja Tomalik (SP w Trzcinicy, opiekun – p. Lidia Jerczyńska), III miejsce zajęła Wiktoria Hendrys (SP w Słupi p/Kępnem, opiekun – p. Beata Chlipała),

w kategorii uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum: I miejsce zajął Jakub Kempa (SP Nr 3 w Kępnie, opiekun – p. Ewa Flak), II miejsce zajęła Patrycja Gibek (SP w Opatowie, opiekun – p. Joanna Pietras), III miejsce zajęły: Martyna Mrózek (Gimnazjum w Opatowie, opiekun – p. Małgorzata Piotrowska) i Agata Radoś (SP w Rychtalu, opiekun – p. Magdalena Witak).

Gratulujemy!

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: Alicja Gatner, Lidia Jerczyńska, Bożena Mierzwiak i Beata Więcek-Szczurowska.