XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

Laureaci Festiwalu

6 czerwca 2019r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie wzięło udział 43 uczestników z 19 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Przesłuchania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej. Prezentacje uczestników oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa, w której skład wchodzili: pani Barbara Kosmala-Kubiak, pani Ewa Olek, ks. kanonik Wiesław Cieplik i pan Sebastian Sikora.

W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Zofia Dziergwa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie

II miejsce zajęła Amelia Namyślak ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej

III miejsce zajęła Natalia Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Paulina Butzek ze Szkoły Podstawowej w Drożkach, Amelia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, Martyna Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie.

W kategorii klas IV-VI wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Weronika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Opatowie

II miejsce zajął Jakub Gola ze Szkoły Podstawowej w Olszowie

III miejsce zajęła Amelia Zysiek  ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Zuzanna Durlej ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, Weronika Topoła ze Szkoły Podstawowej w Drożkach, Marcelina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie.

W kategorii klas VII-VIII wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Natalia Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy

II miejsce zajęła Julia Leśniarek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie

III miejsce zajęła Martyna Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Nikola Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, Patrycja Rabiega ze Szkoły Podstawowej w Grębaninie, Marcel Stanikowski ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami „Złotej nutki”, które wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i płyty. Wójt podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów oraz Zespołowi Szkół w Trzcinicy za zorganizowanie kolejnej edycji festiwalu.

Przebiegowi festiwalu towarzyszyły występy szkolnego chóru, działającego przy ZS w Trzcinicy, prowadzonego przez panią Renatę Adamską.

Naszą szkołę na festiwalu reprezentowały: Maja Kozikowska z kl. I, Zuzanna Durlej z kl. IVc i Natalia Pawlik z kl. VIIIb. Ich występy należały do bardzo udanych. Maja zaśpiewała piosenkę pt. „Jezu ufam Tobie”, Zuzanna zaśpiewała „Piosenkę o Dobrym Pasterzu” i zdobyła wyróżnienie, a Natalia „Modlitwą” Okudżawy wyśpiewała I miejsce. Wszystkie uczestniczki przygotowywała pani Renata Adamska. Gratulujemy!