XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Uczestnicy z kl. IV-VI

07 czerwca 2019r. uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z powiatu kępińskiego wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Z trudnymi dyktandami zmagało się 16 uczniów klas IV-VI oraz 16 uczniów klas VII, VIII SP i III gimnazjum, wyłonionych w drodze szkolnych eliminacji.

Wyniki prezentują się następująco:

w kategorii uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce zajął Juliusz Ambrozik (SP Nr 3 w Kępnie, opiekun – p. Elżbieta Mamczak), II miejsce zajęła Aleksandra Gibek (SP w Opatowie, opiekun – p. Joanna Pietras), III miejsce zajęła Maja Krystosiak (SP w Siemianicach, opiekun – p. Lucyna Majczyk),

w kategorii uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum: I miejsce zajął Maciej Pregiel (ZS w Trzcinicy, opiekun – p. Bożena Mierzwiak), II miejsce zajęła Hanna Krymiec (SP Nr 3 w Kępnie, opiekun – p. Elżbieta Mamczak), III miejsce zajęła Martyna Mrózek (Gimnazjum w Opatowie, opiekun – p. Małgorzata Piotrowska).

Gratulujemy!

Na zakończenie wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik nagrodził uczestników dyplomami i drobnymi upominkami, a laureatom wręczył nagrody książkowe. Podziękował wszystkim uczestnikom konkursu za udział, opiekunom za przygotowanie uczniów, a nauczycielom Zespołu Szkół w Trzcinicy za przeprowadzenie konkursu.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: Alicja Gatner, Lidia Jerczyńska, Bożena Mierzwiak i Beata Więcek-Szczurowska.