Reprezentacja SP w Trzcinicy

18 maja 2016r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej o tytuł Małego Mistrza Ortografii. W szranki stanęło 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskach i 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy. Podczas konkursu rozwiązywali zadania, w których występowały trudności ortograficzne.

Komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy, Jolanta Maryniak – emerytowana nauczycielka ZS w Laskach i Mariola Bednarek – nauczycielka Przedszkola w Trzcinicy, po sprawdzeniu prac stwierdziła bardzo wyrównany poziom konkursu.

I miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii” uzyskała Olga Muszalska (SP w Laskach – opiekun p. Bożena Jokiel), II miejsce zajęła Martyna Antoniak (SP w Trzcinicy – opiekun p. Elżbieta Marciniak), III miejsce zajął Bartosz Samulski (SP w Laskach – opiekun p. Bożena Jokiel).

Naszą szkołę reprezentowali:Martyna Antoniak, Edyta Fajga, Patryk Fiołka, Mikołaj Fusek, Jakub Parzonka i Dominik Pawlik.

Naszych uczniów przygotowywały do konkursu nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Grażyna Grześniak i Elżbieta Marciniak.

Olga Muszalska i Martyna Antoniak będą reprezentowały Gminę Trzcinica na konkursie międzygminnym, który odbędzie się 31 maja w Zespole Szkół w Trzcinicy. Gratulujemy i życzymy powodzenia!