XIV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VIII

5 czerwca nasza szkoła była organizatorem XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VIII. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 25 uczniów z trzynastu szkół naszego powiatu.

Całość wydarzenia otworzył Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik życząc wszystkim uczestnikom powodzenia.

Konkursowicze w ramach sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych napisali dyktando o różnym stopniu trudności – dla klas IV-VI i dla klas VII-VIII.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

- w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Milena Wróbel – SP w Donaborowie,

II miejsce – Jędrzej Barczyk – SP w Perzowie,

III miejsce – Piotr Szczepański – SP w Baranowie,

- w kategorii klas VII-VIII

I miejsce – Paulina Cierpik z – SP  Nr 3 w Kępnie,

II miejsce – Jan Parzonka – SP w Trzcinicy,

III miejsce – Jowita Pastusiak – SP w Olszowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i ufundowane przez Gminę Trzcinica nagrody, które wręczyła Dyrektor Szkoły pani Ewa Hetmańczyk.

Gratulujemy serdecznie wszystkim, którzy podjęli się niełatwego zmierzenia się polską ortografią, szczególnie zaś laureatom tego konkursu.

Nad przygotowaniami i organizacją całości czuwały panie: Bożena Mierzwiak, Beata Więcek-Szczurowska i Lidia Jerczyńska.