XV Gminny Konkurs Plastyczny „Ilustracje do utworów Stanisława Jachowicza”

W marcu 2022r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbył się XV Gminny Konkurs Plastyczny „Ilustracje do utworów Stanisława Jachowicza”. Organizatorem tego konkursu była Ewa Gaze nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy. Celem konkursu było poznanie jednego z poetów dziecięcych i jego twórczości. Konkurs adresowany był do dzieci z terenu Gminy Trzcinica i cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizator otrzymał aż 175 prac plastycznych. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

• I kategoria 5 i 6-latki z przedszkola
  • II kategoria kl. I-III szkoły podstawowej.

Po obejrzeniu wszystkich prac plastycznych komisja konkursowa przyznała nagrody, które ufundował Wójt Gminy Trzcinica. Wręczenie nagród odbyło się na początku kwietnia w obu zespołach szkół.

Wyniki w kategorii 5 i 6 latki z przedszkola:

I miejsce: Martyna Bargiel (PPS Laski), Gabriela Bukowska (PPS Laski), Kacper Paś (PPS Trzcinica)

II miejsce: Hanna Banaś (PPS Laski), Marcin Dorsz (PPS Trzcinica), Alicja Szyc (PPS Trzcinica), Bruno Wawrzyniak (PPS Trzcinica)

III miejsce: Jan Bartkowiak (PPS Trzcinica), Hanna Maciejewska (PPS Trzcinica), Wiktor Opałka (PPS Trzcinica), Mateusz Walczak (PPS Trzcinica), Bartek Wdowik (PPS Trzcinica)

Wyniki w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej:

I miejsce: Alicja Ertel (SP Laski), Lena Pawlik (SP Laski), Paulina Pieles (SP Trzcinica), Nina Strycharek (SP Trzcinica), Marta Tyra (SP Trzcinica)

II miejsce: Martyna Aleksandrowicz (SP Trzcinica), Matylda Czeszejko-Sochacka (SP Laski), Mateusz Kanclerz (SP Laski), Oliwia Maryniak-Stodolska (SP Laski), Szymon Słupianek (SP Trzcinica), Wiktor Zimoch (SP Trzcinica)

III miejsce: Emilia Durlej (SP Trzcinica), Oliwia Kałka (SP Trzcinica), Kamil Kanclerz (SP Laski), Franciszek Lorenc (SP Laski), Mateusz Namyślak (SP Laski), Agata Pietrzak (SP Trzcinica), Hanna Woźnica (SP Laski), Miłosz Wyrwa (SP Trzcinica).

Wszystkim laureatom gratulujemy!