Zajączek w przedszkolu

Przygotowania do świąt wielkanocnych przedszkolaki rozpoczęły od stworzenia świątecznego wystroju swoich sal. Robiły porządki na półkach indywidualnych, w kącikach zabaw, przygotowały świąteczne ozdoby i uczuły się piosenki o zajączku. W przeddzień wizyty zaproszonego do przedszkola Zajączka grupy przedszkolne wyruszyły na spacer do Urzędu Gminy w Trzcinicy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, Zespołu Szkół w Trzcinicy, aby złożyć świąteczne życzenia z wykonanymi własnoręcznie świątecznymi stroikami w postaci kurczaków. Dzieci ze spaceru wróciły ze słodyczami, którymi zostały obdarowane w odwiedzanych instytucjach. Grzeczne zachowania przedszkolaków musiał dostrzec Zając Wielkanocny, gdyż w środę 28 marca 2018r. pozostawił na przedszkolnym placu zabaw prezenty. Wyjście dzieci do przedszkolnego ogrodu przebiegło bardzo sprawnie. Dzieci bez problemu szybciutko się ubrały i były gotowe do wyjścia. Każdy przedszkolak znalazł prezent od zajączka, z którym wrócił do domu. Dodatkowo w salach czekały na dzieci nowe zabawki.