Zajęcia Szkolnego Koła Sportowego

Od stycznia do listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbywały się zajęcia sportowe w ramach Szkolnego Koła Sportowego organizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, współfinansowane przez Urząd Gminy w Trzcinicy.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach - dziewcząt i chłopców z klas IV-VII w wymiarze dwóch godzin zegarowych tygodniowo.

Celem zajęć była poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości, jak również promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej wśród mniej aktywnych i sprawnych fizycznie dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt. Zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Godek i Krzysztof Stefański.

W ramach spotkań dzieci doskonaliły swoje umiejętności z zakresu gier zespołowych takich, jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka.

Dziewczęta uczestniczyły: w jeździe na rolkach po ułożonym według własnej inwencji torze przeszkód wykorzystując do tego celu szkolny sprzęt sportowy, w zabawach tanecznych z wykorzystaniem piłek fitness, pomponów, stepów.

Budowane były różnorodne tory przeszkód, na których dzieci rozwijały swoją wytrzymałość, siłę, zwinność, szybkość, pokonywały swoje lęki, poznawały swoje możliwości i wzmacniały wiarę w siebie.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach organizując „mini-turnieje”, przyswajały umiejętności wykonywania ćwiczeń na przyrządach, grach i zabawach podnoszących ogólną sprawność fizyczną.

Chłopcy uczestniczący w zajęciach rozwinęli swoje predyspozycje sportowe i odważniej stawiali czoło swoim rywalom w rozgrywkach piłkarskich.

Powyższą aktywność fizyczną dzieci realizowały na sali gimnastycznej, na boisku szkolnym oraz na boisku „Orlik”.