Zbiórka karmy dla psów

We wtorek 26 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Zawadzką, która prowadzi Azyl dla psów zapomnianych w Wołczynie. Szkolne Koło Wolontariatu już po raz drugi zorganizowało akcję zbierania karmy dla psów przeznaczonych dla schroniska (pierwsza akcja miała miejsce w ubiegłym roku szkolnym). W spotkaniu z panią Zawadzką uczestniczyli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej i kilka uczennic ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak trafiają psy do azylu, jak należy opiekować się psami oraz co zrobić, gdy znajdziemy zbłąkanego psa. Pani Zawadzka wyjaśniła uczniom, w jaki sposób można adoptować psy ze schroniska oraz jak można wspomagać schronisko np. w ramach wolontariatu wyprowadzając psy na spacery. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali naszego gościa, opowiadali też o swoich psach i kotach.