Geograficzne gry planszowe

Nikodem Warzecha IIIa

Paweł Wolski IIIa

Opis realizacji projektu:

W ramach projektu uczniowie zostali zapoznani z zasadami gier planszowych, poszerzyli wiadomości dotyczące geografii Polski i Europy, doskonalili umiejętność pracy w różnych programach komputerowych. Z zebranych materiałów uczniowie przygotowali dwie gry planszowe „Wędrówka po Polsce” i „Zwiedzamy Europę”. Do obu gier wykonali mapy, opracowali zasady gry, stworzyli pytania podstawowe i dodatkowe. Obie gry zostały przetestowane, zagrali w nie uczniowie kl. VIa i III gimnazjum. Z pracy nad projektem uczniowie przygotowali prezentację multimedialną. Praca nad projektem pozwoliła uczniom poszerzyć swoją wiedzą w omawianym temacie.