Odczynniki chemiczne w naszym otoczeniu – planowanie i przeprowadzenie prostych doświadczeń chemicznych

Skład grupy:

Miłosz Jelonek, IIIa
Natalia Krowiarz, IIIa
Dawid Mainka, IIIa
Paulina Bystra, IIIb
Aleksandra Mańka, IIIb
Patryk Mąka, IIIb

Opis realizacji projektu:

W ramach projektu uczniowie samodzielnie zaprojektowali i przeprowadzili doświadczenia chemiczne mające na celu zbadanie, jaki odczyn chemiczny mają wybrane produkty spożywcze i środki chemii gospodarczej używane w życiu codziennym. Poprzez prezentację doświadczeń chemicznych uczniowie wprowadzili młodszych kolegów w świat chemii, przy omawianiu wyników doświadczenia posługiwali się językiem naukowym. Praca nad projektem pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat planowania i przeprowadzania doświadczeń, pozwoliła poznać metodykę badań i co najważniejsze nauczyła „bawić się” chemią.